13. Poikien OP

Lohja Cup

2023

Liessaaren silta Lohjalla - Kuva: Ari Nordström

Jo 13. kerran järjestettävä Poikien OP Uusimaa Lohja Cup on vakiinnuttanut paikkansa perinteisenä nurmikenttäturnauksena.

Kaikki ikäluokat pääsevät kokemaan aidon nurmen tunnelman, 
sen kaikissa olomuodoissa.

Lohja Cup

Se nurmikenttäturnaus

Turnauskutsu!

Tervetuloa Lohjan Pallon järjestämään Poikien 13. OP Uusimaa Lohja Cup -turnauksen ikäluokille 2007-2016!

Turnausvastaavat

Turnauspäällikkö:
Jussi Sarakivi
jussi.sarakivi@lohjanpallo.fi

Kaikki Pelaa -vastaava:
Juha Kaijanmäki
juha.kaijanmaki@lohjanpallo.fi

Kilpailun jury:
Yksi erotuomari, yksi vierasjoukkueiden edustaja ja turnauspäällikkö

Ilmoittautuminen

Sähköinen ilmoittautuminen on avattu GameResults-järjestelmässä.
Tiedustelut osoitteesta toimisto@lohjanpallo.fi

Maksutiedot

Turnauksen hinta

Turnauksen "Early bird"-hinnat voimassa 28.2.2023-asti!

  • 11 vs 11-sarjat: 250 € / joukkue (Eb 220€ / joukkue
  • 8 vs 8-sarjat: 150 € / joukkue (Eb 130€ / joukkue)
  • 5 vs 5-sarjat: 130 € / joukkue (Eb 110€ / joukkue)

Osallistuminen vahvistuu, kun osallistumismaksu on maksettu.

Maksuja varten LoPa lähettää erikseen laskun joukkueen ilmoitetulle yhdyshenkilölle.

Jos joukkue peruu osallistumisensa 5 v 5- tai 8 v 8-sarjoissa 1.5.2023 jälkeen, osallistumismaksua EI palauteta. 

Jos joukkue peruu osallistumisensa 11 v 11 -sarjoissa  1.7.2023 jälkeen, osallistumismaksua EI palauteta.

Ikäluokat, tasot ja pelitapa

P14 (2009): 29.7-30.7.2023

Tasot: kilpa ja haaste 
Pelitapa: 11 vs 11, peliaika 2 × 20min.
Ottelupaikka: Asemanpellon kentät
Otteluohjelma:
Ilmoittaudu mukaan!

P13 (2010): 11.06.2023

Tasot: kilpa, haaste ja harraste
Pelitapa:8 vs 8, peliaika 1 × 25min. Välikoon kenttä.
Ottelupaikka: Asemanpellon kentät
Otteluohjelma:
Ilmoittaudu mukaan!

P12 (2011): 17.06.2023

Tasot: kilpa, haaste ja harraste
8 vs 8, peliaika 1 × 25min. Välikoon kenttä.
Ottelupaikka: Asemanpellon kentät
Otteluohjelma:
Ilmoittaudu mukaan!

P11 (2012): 10.06.2023

Tasot: kilpa, haaste ja harraste 
8 vs 8, peliaika 1 × 25min. Välikoon kenttä.
Ottelupaikka: Asemanpellon kentät
Otteluohjelma:
Ilmoittaudu mukaan!

Ikäluokat, tasot ja pelitapa

P10 (2013): 18.6.2023

Tasot: haaste  ja harraste 
8 vs 8, peliaika 1 × 25min. 
Ottelupaikka: Asemanpellon kentät
Otteluohjelma:
Ilmoittaudu mukaan!

P9 (2014): 10.6. - 11.6.2023

Tasot: kilpa (pelataan 11.6.), haaste ja harraste (10.6.)
Pelitapa: 5 vs 5, peliaika 1 × 25min. Minikenttä n. 27 × 38m.
Ottelupaikka: Virkkalan Urheilukenttä
Otteluohjelma:
Ilmoittaudu mukaan!

P8 (2015): 17.6.2023

Tasot: enemmän ja vähemmän pelanneet
Pelitapa: 5 vs 5, peliaika 1 × 25min. Minikenttä n. 27 × 38m.
Ottelupaikka: Virkkalan Urheilukenttä
Otteluohjelma:
Ilmoittaudu mukaan!

P7 (2016): 11.6.2023

Tasot: enemmän ja vähemmän pelanneet
Pelitapa: 5 vs 5, peliaika 1 × 25min. Minikenttä n. 27 × 38m.
Ottelupaikka: Virkkalan Urheilukenttä
Otteluohjelma:
Ilmoittaudu mukaan!

Noudatamme Suomen Palloliiton Kaikki Pelaa-sääntöjä.

Turusta 1h 15min
Porista 2h 30min
Tampereelta 2h
Mikkelistä 3h
Kouvolasta 2 h 
Helsingistä 50min
Kotkasta 2h

Ilmoittautuneet joukkueet

 

C (2008)

La 2.9.2023
Harjun kenttä
11 vs 11, peliaika 2 × 20min.
Ilmoittaudu mukaan!

Haaste

  • LoPa
  • FC Reipas musta
     

P14 (2009)

La-Su 29.7.-30.7.2023
Asemanpellon kentät
11 vs 11, peliaika 2 × 20min.

P2009-turnaussivusto
Ilmoittaudu mukaan!

Kilpa

  • LoPa valkoinen
  • EPS musta A
  • GrIFK
     

Haaste

  • LoPa sininen
  • NuPS
  • FC Reipas
  • FC Reipas raita
     

P13 (2010)

La 11.6.2023
Asemanpellon kentät.
8 vs 8, peliaika 1 × 25min.
Välikoon kenttä.
Ilmoittaudu mukaan!

Haaste 

  • LoPa sinivalkoinen
  • LoPa valkoinen
  • VJS valkoinen A
  • FC Kuusysi
  • TPK sininen
  • JäPS sininen A
  • APU
  • TuNL sininen
  • JäPS sininen B
  • FC Meltsi champions
  • KaPy valkoinen
  • FC Kontu sininen 1
  • FC Kontu sininen 2
  • EBK 1
  • EBK 2
  • EPS musta A

SARJAT TÄYNNÄ

pelataan kahtena sarjana

haaste 1 ja haaste 2


 

Harraste 

  • LoPa sininen
  • EsPa vihreä 1
  • EsPa vihreä 2
  • VJS valkoinen C
  • TPK valkoinen
  • FC Honka vihreä
  • FC Viikingit sininen
  • JäPS valkoinen
  • KaPy sinivalkoinen
  • EPS musta B
  • FC Kontu valkoinen

11 / 16 paikkaa

pelataan kahtena sarjana

harraste 1 ja harraste 2

      
 

P12 (2011)

La 17.6.2023
Asemanpellon kentät.
8 vs 8, peliaika 1 × 25min.
Välikoon kenttä.

P2011-turnaussivusto
Ilmoittaudu mukaan!

Kilpa 

  • LoPa
  • RaKe valkoinen
  • TiPS
  • PuiU sininen
  • FC Wild sininen
  • EIF
  • NJS musta
  • (Kisakalliolle varattu)


      SARJA TÄYNNÄ
 

Haaste 

  • LoPa sininen
  • LPS vihreä (IP)
  • PuiU valkoinen
  • FC Kuusysi
  • TiPS 2
  • SauPa
  • FC Honka keltainen 2
  • EIF
     
  • FC Honka keltainen 1
  • NJS sininen
  • RaKe sininen
  • MPS musta
  • FC Viikingit punainen
  • LoPa valkoinen
  • (Kisakalliolle varattu)

    SARJA TÄYNNÄ
     

Harraste 

  • LoPa musta
  • LPS valkoinen
  • HPS valkoinen
  • Sammon Futarit
  • LoPa keltainen
  • FC Honka vihreä
  • PuiU musta
  • NJS keltainen

      SARJA TÄYNNÄ
 

P11 (2012)

La 10.6.2023
Asemanpellon kentät.
8 vs 8, peliaika 1 × 25min.
Välikoon kenttä.
Ilmoittaudu mukaan!

Kilpa 

  • LoPa valkoinen
  • KaPy sininen
  • Valtti
  • PK-35
  • PuiU musta
  • EIF grön
     

Haaste 

  • LoPa sininen
  • KaPy valkoinen
  • PK-35 punainen
  • KTP valkoinen
  • KTP vihreä
  • PuiU sininen
  • EIF vit
     

Harraste 

  • LoPa musta
  • PK-35 musta
  • PuiU valkoinen
  • EIF
     

P10 (2013)

Su 18.6.2023
Asemanpellon kentät.
8 vs 8, peliaika 1 × 25min.
Välikoon kenttä.
Ilmoittaudu mukaan!

Kilpa 

  • LoPa valkoinen
  • PK-35
  • TiPS valkoinen
  • FC Honka PreAkatemia M
  • KP-75 vihreä
  • PPJ LaRu sininen
  • FC Kuusysi valkoinen
  • PuiU sininen

 

SARJA TÄYNNÄ
 

Haaste 

  • LoPa sininen
  • PK-35 musta
  • FC Kuusysi sininen
  • FC Honka musta A
  • FC Honka musta B
  • KTP valkoinen
  • EPS musta 1
  • FC Honka keltainen
  • KP-75 keltavihreä
  • PPJ LaRu oranssi
  • PPJ LaRu musta
  • TiPS vihreä
  • ViTa mustat
  • FC Inter
  • PuiU musta
  • PPJ Jätkäsaari oranssi

SARJAT TÄYNNÄ

pelataan kahtena sarjana

haaste 1 ja haaste 2
 

Harraste 

  • LoPa musta
  • LoPa T11
  • PK-35 valkoinen
  • FC Kuusysi valkosininen
  • KTP valkoinen/sininen
  • EPS musta 2
  • KP-75 musta
  • KP-75 punainen

      SARJA TÄYNNÄ
 

P9 (2014)

La 10.6.2023 - Su 11.6.2023
Virkkalan Urheilukenttä.
5 vs 5, peliaika 1 × 25min.
Minikenttä.
Ilmoittaudu mukaan!

Kilpa (11.6.)

  • LoPa musta
  • LoPa valkoinen
  • EIF
  • PK-35 punainen
  • NuPS
  • NuPS musta
     

Haaste (10.6.)

  • LoPa sininen
  • FC Honka valkoinen 2
  • FC Honka vihreä K
  • FC Honka vihreä M
  • EIF grön
  • PK-35 musta
  • NuPS punainen
  • SauPa
     

Harraste (10.6.)

  • LoPa sinivalkoinen
  • Honka valkoinen
  • EIF vit
  • ViTa oranssit
  • NuPS valkoinen
  • NuPS sininen
     

P8 (2015)

La 17.6.2023
Virkkalan Urheilukenttä.
5 vs 5, peliaika 1 × 25min.
Minikenttä.
Ilmoittaudu mukaan!

EP 

  • LoPa sininen
  • LoPa valkoinen
  • NJS musta
  • KaaPo keltainen
  • KaaPo musta
  • FC Honka musta K
  • FC Honka musta M
  • RaiFu vihreä
     

VP

  • LoPa sininen
  • LoPa valkoinen
  • Sammon Futarit
  • NJS valkoinen
  • NJS keltainen
  • KaaPo punainen
  • KaaPo keltapuna
  • SauPa
  • RaiFu valkoinen
     

P7 (2016)

Su 11.6.2023
Virkkalan Urheilukenttä.
5 vs 5, peliaika 1 × 25min. 
Minikenttä.
Ilmoittaudu mukaan!

EP

  • LoPa
  • FC Honka keltainen K
  • FC Honka keltainen M
  • NJS salamat
     

VP

  • LoPa
  • NJS Tikkatykit
  • NJS Tikkataitavat