14. Poikien

Lohja Cup

2024

Tytyrin kaivosmuseo Lohjalla - Kuva: Soile Karvinen

Jo 14. kerran järjestettävä Poikien OP Uusimaa Lohja Cup on vakiinnuttanut paikkansa perinteisenä nurmikenttäturnauksena.

Kaikki ikäluokat pääsevät kokemaan aidon nurmen tunnelman, 
sen kaikissa olomuodoissa.

Lohja Cup on myös tunnettu kompaktista otteluohjelmasta ja yksipäiväisestä turnauksesta kesäkuussa, jolloin on myös muutakin...

Lohja Cup

Se nurmikenttäturnaus

Turnauskutsu

Tervetuloa Lohjan Pallon järjestämään Poikien 14. OP Uusimaa Lohja Cup -turnauksen ikäluokille 2011-2017!

Turnaus on ollut erittäin suosittu jo vuosien ajan. Turnaus on tunnettu nurmikenttäturnauksena, jossa otteluohjelma on mukavan kompakti ja kesäkuisena viikonloppuna jää perheelle muutakin aikaa!

Turnausvastaavat

Turnauspäällikkö:
Jussi Sarakivi
jussi.sarakivi@lohjanpallo.fi

Kaikki Pelaa -vastaava:
Juuso Kevari
juuso.kevari@lohjanpallo.fi

Kilpailun jury:
Yksi erotuomari, yksi vierasjoukkueiden edustaja ja turnauspäällikkö

Ilmoittautuminen

Turnauksen hinta

  • 8 vs 8-sarjat: 140 € / joukkue
  • 5 vs 5-sarjat: 120 € / joukkue 

Osallistuminen vahvistuu, kun osallistumismaksu on maksettu.

Maksuja varten LoPa lähettää erikseen laskun joukkueen ilmoitetulle yhdyshenkilölle.

Jos joukkue peruu osallistumisensa 5 v 5- tai 8 v 8-sarjoissa 1.5.2024 jälkeen, osallistumismaksua EI palauteta. 

Ilmoittautuminen

Sähköinen ilmoittautuminen on avattu GameResults-järjestelmässä.
Tasot on karkeasti arvioitu etelän sarjojen mukaan.

Tiedustelut osoitteesta lohjacup@lohjanpallo.fi

KLIKKAA TÄSTÄ JA ILMOITTAUDU

Nälkäisin pelaaja-palkinto!

McDonald's palkitsee Lohja Cupissa jokaisessa pelissä, molemmista joukkueista, pelin "nälkäisimmän pelaajan" aterialahjakortilla McDonald's ravintolaan! 

Ikäluokat, tasot ja pelitapa (8v8)

P13 (2011): 15.06.2024

Tasot: haaste ja harraste
Pelitapa: 8 vs 8, peliaika 1 × 25 min. Välikoon kenttä.
Ottelupaikka: Asemanpellon kentät
Otteluohjelma: Haaste AP, Harraste AP, Haaste IP, Harraste IP

P12 (2012): 09.06.2024

Tasot: kilpa, haaste (2 sarjaa) ja harraste 
Pelitapa: 8 vs 8, peliaika 1 × 25 min. Välikoon kenttä.
Ottelupaikka: Asemanpellon kentät
Otteluohjelma: KILPA, HAASTE AP, HAASTE IP, HARRASTE
Ilmoittaudu mukaan!

P11 (2013): 08.06.2024

Tasot: kilpa, haaste (2 sarjaa) ja harraste
Pelitapa: 8 vs 8, peliaika 1 × 25 min. Välikoon kenttä.
Ottelupaikka: Asemanpellon kentät
Otteluohjelma: KILPA, HAASTE AP,  HAASTE IP, HARRASTE
 

P10 (2014): 16.06.2024

Tasot: kilpa, haaste (2 sarjaa) ja harraste 
Pelitapa: 8 vs 8, peliaika 1 × 25 min. Välikoon kenttä.
Ottelupaikka: Asemanpellon kentät
Otteluohjelma: KILPA, HAASTE AP,  HAASTE IP,  HARRASTE
 

Ikäluokat, tasot ja pelitapa (5v5)

P9 (2015): 08.06.2024

Tasot: kilpa, haaste ja harraste 
Pelitapa: 5 vs 5, peliaika 1 × 25 min. Minikenttä n. 27 × 38m.
Ottelupaikka: Virkkalan Urheilukenttä
Otteluohjelma: KILPA, HAASTE, HARRASTE

P9 (2015): 04.08.2024 PELITAPA 8 vs 8

Tasot: kilpa ja haaste
Pelitapa: 8 vs 8, peliaika 1 × 25 min. Välikoon kenttä.
Ottelupaikka: Asemanpellon kentät
Otteluohjelma: 
Ilmoittaudu mukaan!

P8 (2016): 09.06.2024

Tasot: enemmän ja vähemmän pelanneet
Pelitapa: 5 vs 5, peliaika 1 × 25 min. Minikenttä n. 27 × 38m.
Ottelupaikka: Virkkalan Urheilukenttä
Otteluohjelma:  ENEMMÄN PELANNEET,   VÄHEMMÄN PELANNEET
Ilmoittaudu mukaan!

P7 (2017): 09.06.2024

Tasot: enemmän ja vähemmän pelanneet
Pelitapa: 5 vs 5, peliaika 1 × 25 min. Minikenttä n. 27 × 38m.
Ottelupaikka: Virkkalan Urheilukenttä
Otteluohjelma:  ENEMMÄN PELANNEET,   VÄHEMMÄN PELANNEET

Noudatamme Suomen Palloliiton Kaikki Pelaa-sääntöjä.

Tutustu Flaxta Aircon säärisuojiin!

https://www.flaxta.com/products/aircon

Turusta 1h 15min
Porista 2h 30min
Tampereelta 2h
Mikkelistä 3h
Kouvolasta 2 h 
Helsingistä 50min
Kotkasta 2h

Ilmoittautuneet joukkueet 8v8

P13 (2011)

La 15.6.2024
Asemanpellon kentät.
8 vs 8, peliaika 1 × 25 min.
Välikoon kenttä.

P2011-turnaussivusto
Ilmoittaudu mukaan!

Haaste (aamu)

Tasot etelä 2-3

  • LoPa valkoinen
  • PK-35 punamusta
  • PuiU sininen
  • NoPS
     
  • Honka keltainen A
  • LoPa sinivalkoinen
  • Wilpas
  • LPS musta

Otteluohjelma

Harraste (aamu)

Tasot etelä 4-5

  • Honka keltainen B
  • KeiKa keltainen
  • MPS musta
  • PuiU valkoinen
     
  • LoPa musta
  • HPS valkoinen 2
  • FC Wild
  • NoPS musta

Otteluohjelma

Haaste (ilta)

Tasot etelä 3-4

  • LoPa sininen
  • HPS valkoinen
  • KuTi musta
  • I-HK sinivalkoinen
     
  • KeiKa musta
  • PK-35 musta
  • FC HIK
  • I-HK valkosininen

Otteluohjelma

Harraste (ilta)

Tasot etelä 5-6

  • LoPa sinimusta
  • NJS keltainen
  • MPS sininen
  • FC Honka vihreä
     
  • LoPa mustavalkoinen
  • KuTi kulta
  • PK-35 valkoraita
  • TuNL North United

Otteluohjelma

P12 (2012)

Su 9.6.2024
Asemanpellon kentät.
8 vs 8, peliaika 1 × 25 min.
Välikoon kenttä.
Ilmoittaudu mukaan!

Kilpa (aamu)

Tasot etelä 1-2

  • LoPa valkoinen 1
  • FC Honka musta
  • EIF
  • PK-35
  • SalPa

        SARJA TÄYNNÄ

      
 

Haaste (aamu)

Tasot etelä 3-4

  • LoPa sininen
  • Sibbo-Vargarna blå
  • PPS punainen
  • Honka keltainen k
  • PuiU sininen
  • JäPS valkoinen 1
  • Wilpas
  • KP-75/TuPS YJ 2

       SARJA TÄYNNÄ

         
 

Haaste (ilta)

Tasot etelä 2-3

  • LoPa valkoinen 2
  • SAPA akatemia
  • FC Honka musta B
  • PPS
  • NJS sininen
  • Honka keltainen m
  • EIF grön

         7 / 8 PAIKKAA
 

Harraste (ilta)

Tasot etelä 5-6

  • LoPa musta
  • Sibbo-Vargarna blå2
  • PPS valkoinen
  • PuiU valkoinen
  • JäPS valkoinen 2
  • EIF vit
  • ÅIFK gulsvart
  • KP-75/TuPS YJ 3

         SARJA TÄYNNÄ
 

P11 (2013)

La 8.6.2024
Asemanpellon kentät.
8 vs 8, peliaika 1 × 25 min.
Välikoon kenttä.
Ilmoittaudu mukaan!

Kilpa (aamu)

Tasot etelä 1-2

  • LoPa valkoinen
  • NuPS
  • FC Kuusysi valkosininen
  • NJS musta
  • EPS 2A
  • EPS 2B
  • Wilpas
  • FC KontU

        SARJA TÄYNNÄ

      
 

Haaste (aamu)

Tasot etelä 3-4

  • LoPa sininen
  • PK-35 musta
  • NuPS musta
  • EPS valkoinen A
  • EPS valkoinen B
  • FC Kuusysi sinivalkoinen
  • Nokian Pyry
  • RaKe vihreä

       SARJA TÄYNNÄ
 

Haaste (ilta)

Tasot etelä 2-3

  • EPS punainen 1
  • EPS punainen 2
  • FC Kuusysi sininen
  • NJS sininen
  • RaKe musta
  • FC KontU sininen
  • SAPA

       7 / 8 PAIKKAA
 

Harraste (ilta)

Tasot etelä 5-6

  • LoPa musta
  • PK-35 valkoinen
  • PK-35 raita
  • NuPS sininen
  • NuPS valkoinen
  • FC Honka vihreä 1
  • FC Honka vihreä 2
  • Nokian Pyry musta

         SARJA TÄYNNÄ
 

P10 (2014)

Su 16.6.2024
Asemanpellon kentät.
8 vs 8, peliaika 1 × 25 min.
Välikoon kenttä.
Ilmoittaudu mukaan!

Kilpa (aamu)

Tasot etelä 1-2

  • LoPa musta
  • NuPS
  • FC Kuusysi
  • EsPa keltainen 2
  • HooGee sininen
  • HPS
  • EIF
  • FC Honka Pre akatemia

       SARJA TÄYNNÄ
 

Haaste (aamu)

Tasot etelä 3-4

  • NuPS musta
  • FC Honka keltainen
  • Puotinkylän Valtti keltainen
  • EIF grön
  • EBK valkoinen
  • PK-35 musta
  • VJS valkoinen
  • LePa keltavihreä

         SARJA TÄYNNÄ

     
 

Haaste (ilta)

Tasot etelä 2-3

  • LoPa valkoinen
  • NuPS punainen
  • HJK Munkka valkosininen
  • FC Rauma vihreä
  • KeiKa musta
  • FC Kuusysi valkoinen
  • EsPa keltainen 3
  • EPS punainen

       SARJA TÄYNNÄ
 

Harraste (ilta)

Tasot etelä 5-6

  • LoPa sininen
  • NuPS valkoinen
  • NuPS keltainen
  • HJK Munkka keltainen
  • FC Rauma vihreämusta
  • KeiKa keltainen
  • FC Kuusysi sininen
  • EPS musta

         SARJA TÄYNNÄ
 

Ilmoittautuneet joukkueet 5v5

P9 (2015)

La 8.6.2024
Virkkalan Urheilukenttä.
5 vs 5, peliaika 1 × 25 min.
Minikenttä.
Ilmoittaudu mukaan!

Kilpa 

  • LoPa valkoinen
  • FC Halikko punainen
  • FC Honka keltainen M
  • RCD Espanyol
  • FC LU

         SARJA TÄYNNÄ

Haaste 

  • LoPa musta
  • LoPa sininen
  • EPS harmaa C
  • FC Honka vihreä M
  • Wilpas keltainen
  • RaKe sininen
  • EIF vit

        

Harraste 

  • LoPa keltainen
  • EPS harmaa A
  • FC Halikko sininen
  • Wilpas musta
  • KJS T&P
  • RaKe punainen
  • RaKe valkoinen
  • FC SauPa
  • FC HIK blå
  • EIF grön

          SARJA TÄYNNÄ

P8 (2016)

Su 9.6.2024
Virkkalan Urheilukenttä.
5 vs 5, peliaika 1 × 25 min.
Minikenttä.
Ilmoittaudu mukaan!

EP

  • LoPa musta
  • FC Honka musta M
  • FC Halikko
  • EIF grön
  • Jokelan Kisa

VP

  • LoPa sininen
  • NuPS valkoinen
  • NuPS punainen
  • FC Halikko punainen
  • EIF vit

P7 (2017)

Su 9.6.2024
Virkkalan Urheilukenttä.
5 vs 5, peliaika 1 × 25 min. 
Minikenttä.
Ilmoittaudu mukaan!

EP

  • LoPa valkoinen
  • NuPS
  • NuPS musta
  • KaaPo
  • KaaPo keltainen
  • FC Honka keltavihreä 1
  • FC Honka keltavihreä 2
  • FC Wild sininen
  • Lemun Visa
  • Jokelan Kisa

     SARJA TÄYNNÄ

VP

  • LoPa musta
  • LoPa sininen
  • NuPS punainen
  • KaaPo musta
  • KaaPo punainen
  • FC Honka keltavihreä 3
  • FC Honka keltavihreä 4
  • Wild

        SARJA TÄYNNÄ