LoPa B-juniorit

Joukkueen tiedot

LoPa PB (2003-2004)

Ikäluokka pelaa kaudella 2020 sarjassa P17. Joukkueet pelaavat sarjapelejä Palloliiton ykkösessä (PB1) ja Etelän alueen kakkosessa (PB2). Pelillisinä tavoitteina on pelata ikäluokan ykkösessä ja samalla tarjota mahdollisuus pelata ja kehittyä muillakin tasoilla.

Joukkueessa on n. 35  jo useamman vuoden harrastaneita ja tänä vuonna aloittanutta pelaajaa. Joukkueen tavoitteena on harjoittaa ja kasvattaa taitavia pelaajia ja toisia kunnioittavia ja reiluja kavereita niin pelikentillä kuin muuallakin. 
 

Yhteystiedot

B1/Joukkueenjohtaja: Niko Mellanen, jojolopa03()gmail.com. Joukkueen yleiset asiat, pelaajaliikenne, talous.

B2/Joukkueenjohtaja:; Marko Kaarlaakso, marko.kaarlaakso()gmail.com. Joukkueen yleiset asiat, talous,pelaajaliikenne

Peliryhmäjojot: peliryhmän pelitoiminta, sarjapelit, harjoitusottelut ja -turnaukset

LoPa B1: Sari Pajunen, sari.pajunen()lohjanpallo.fi

LoPa B2: Sari Keltamäki, sari.keltamaki()gmail.com

B1 Vastuuvalmentaja: Mikko Kauranen, mikko.kauranen()gmail.com, 

B2 Vastuuvalmentaja ; Raimo Sokka, raimo.sokka()gmail.com 
B1 Rahastonhoitaja: Terhi Joenniemi,terhi.joenniemi()lohjanpallo.fi 

B2 Rahastonhoitaja: Jarno Ekman, jarnojekman()gmail.com

B1 Varustevastaava:

B2 Varustevastaava: Kati Aulu, kati.aulu()gmail.com

B1 Huoltajat: Kirsi Kortelaita,, Sami Heikkinen, Riitta Laine

B2 Huoltajat:  Kati Aulu, Sami Kähkönen

Joukkueen tukijat

Kutsumme ja haastamme teidät tukemaan ja seuraamaan lohjalaista juniorityötä. Lähtiessänne joukkueen sponsoriksi saatte logonne sovitulla tavalla painettuna sovittuun varusteeseen, esim. peliasut, koti- ja vieraspaidat, edustusverkkarit, varustekassit, pipot. Lisäksi yrityksen logo on joukkueen kotisivuilla näkyvissä. Lisäksi saatte yrityksellenne kehystetyn joukkuekuvan ja vuoden lopussa joukkueen kauden toimintakertomuksen.

Sponsoroinnista laaditaan selkeä sopimus, jossa sovitaan summa, mahdollinen logon käyttö, paikka ja painokustannukset, sponsoroinnin aikataulu ja muu mahdollinen yhteistyö. Ota yhteyttä joukkueenjohtajaan, jos joukkueen tukeminen kiinnostaa.